Haber

Kamu Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı Amasya’da Gerçekleştirildi

Amasya Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında Kamu Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Amasya Valiliği’nde düzenlenen toplantıda konuşan Masatlı, 2023 yılında da kamu kurumlarının uyum içinde Amasya’ya hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Amasya’da sağlık alanında gerekli yatırım ve planlamaların devam ettiğini, projesi tamamlanan 600 yataklı hastanenin kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağını kaydeden Masatlı, gerekli bakım, onarım ve onarım çalışmalarının yapıldığını bildirdi. okullarda tefrişat çalışmaları devam etmekte olup, yıl içinde ihtiyaç duyulan yeni eğitim tesisleri için planlar yapılmaktadır.

Geçen yılın Amasya tarımı açısından oldukça verimli geçtiğine işaret eden Masatlı, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın ülkemiz için çizdiği vizyonla ve ilimize katma değer sağlamak için Valiliğimizle uyum içinde bu yıl da Türk Yüzyılına yakışır bir biçimde çalışmaya devam edeceğiz. güçlü ülkemizin yükselişinin başlangıcı. SporAlt yapımızın kuruluş süreci belirlenen takvim çerçevesinde devam etmekte olup, sporcu kampı eğitim merkezimizin inşaatını da önümüzdeki aylarda tamamlamış olacağız.”

Geçen yıl çiftçilere sağlanan tohum, fide, fidan, tarım aletleri ve hayvancılık sektörüne yönelik desteklerle birçok ürün bazında rekor rekolte elde edildiğini anlatan Masatlı, “2023 yılında da hayata geçireceğimiz projelerle üreticilerimize katkı sağlayacağız. Tarım ve Orman Bakanlığımız, İl Özel İdaremiz ve DOKAP’ın destekleriyle üretmelerini sağlamaya ve teşvik etmeye devam edeceğiz.” sözünü kullandı.

Toplumun dezavantajlı kesimlerini yalnız bırakmadıklarına işaret eden Masatlı, Vefa Projesi ile il genelinde 624 hanede yaşayan yaşlı ve engellilere kişisel bakım, sıcak yemek ve yerinde takviye hizmeti verildiğini sözlerine ekledi. ev içi ihtiyaçlar.

Toplantıda Amasya’da kaymakamlıklar tarafından yürütülen sağlık, eğitim, tarım, sosyal hizmetler, sosyal yardımlar, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ve diğer projeler hakkında bilgi verildi ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu