Haber

Depremzede aileleri için işbirliği

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı binasında imzalanan protokol kapsamında, beyin sarsıntısı sonrası oluşturulan yaşam merkezleri, çocukların gelişimini destekleyecek oyun ve sanat odaklı programlarla ebeveynlerin psikososyal iyileşmesini destekleyecek faaliyetler yürütecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı uyum ve işbirliği ile 2 yıl.

Bu protokol ile çocuklara ve ailelere yönelik hizmetlerde işbirliğinin asılları düzenlenirken, deprem bölgelerinde oluşturulan yaşam alanlarında çocukla bağlantılı olarak onlara yol gösterecek konulara ilişkin etkinliklerin çalışılacağı oturumlar yapılacak. yetişkin eğitimcisi ile.

6 Şubat 2023 depreminden etkilenen illerde oluşturulan yaşam alanlarında deprem sonrası çocukların ve ailelerinin ihtiyaçlarının karşılanacağı bu protokol kapsamında, çocuk ve aile dostu merkezlerde iş birliği faaliyetleri yürütülecek. çocukların ve ebeveynlerin psikososyal desteğini ve çocukların akranlarıyla güven dolu bir ortamda vakit geçirmelerini kolaylaştıracak.

MOBİL SERVİS ARAÇLARI ÇALIŞACAK

Merkezler bünyesinde hizmet verecek gezici hizmet araçları ile erken yaş grubuna yönelik oyun etkinlikleri, gelişim etkinlikleri, psikososyal güçlendirme ve ebeveyn güçlendirme programları da protokolle birlikte uygulanacak sütunların ortasında yerini alacak.

Bakanlık binasında düzenlenen protokol imza törenine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Fatih Pekşen ve AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt katıldı.

haber-pertek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu