Haber

Adem Zeybekoğlu: “Demokrasi ve özgürlükler şehri Muğla’da bir valinin siyasi propagandasını kabul etmiyoruz”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine ilişkin Muğla Valiliği’nin paylaştığı görüntülerle ilgili olarak, “Demokrasinin ve özgürlüğün şehri Muğla’da bir valinin siyasi propaganda yapmasını kabul etmiyoruz. suçtur.Eşitlik ve tarafsızlıkla şehirlerimize hizmet etmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün valilerinin makamıdır.”

CHP Muğlu İl Başkanı Zeybekoğlu, Muğla’da 14 Ocak’ta düzenlenen toplu açılış töreninin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntülerinin yer aldığı “Muğla Aşkı İçimizde Bitmez” başlıklı videonun sosyal medya hesaplarından paylaşılmasına tepki gösterdi. Muğla Valiliği. Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı istifaya çağıran Zeybekoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“14 Ocak’ta parti Genel Başkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, göreve başlama töreni için Muğla’yı ziyaret etti. Muğla’da bir hafta önce başlayan sıkı yönetim mitingi ve ardından yapılan siyasi propagandayla dikkatleri üzerine çeken kamu kurumlarının tamamına yakını, bizzat Muğla’ya atandığından beri yaptıkları ve yaptıklarıyla AKP’nin valisi olduğunu resmen belirleyen Orhan Tavlı, Valilik ile ilgili miting görüşlerini paylaşarak bardağı taşırdı.Ortaya çıkan tablo… tek adam rejiminin devletin tarafsızlığının doğasında yarattığı çarpıtmanın bir kanıtıdır.Bu fiilin sorumluları, hukuk devletinin açtığı yaralardan sorumludur.

Demokrasinin ve özgürlüğün şehri Muğla’da bir valinin siyasi propagandasını kabul etmiyoruz. Bu yasa dışıdır, suçtur. Oturduğunuz koltuk, Muğla’nın yanı sıra tüm illerimize eşitlik ve tarafsızlıkla hizmet etmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün valilik makamıdır.

Türkiye’nin onlarca yıllık cumhuriyet ve demokrasi birikimini bu şekilde ayaklar altına almanızı kabul etmiyoruz. Açıktır ki AKP, valilerin politika üretmesini gerektirecek bir acizlik içindedir. Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı görevinden istifa etmeye ve desteklediği partide siyaset yapmaya çağırıyoruz. İlk seçimde bu zihniyeti tarihin tozlu sayfalarına taşıyıp hukukun üstünlüğünü yükselteceğiz.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Muğla Valiliği’nin paylaşımından alıntı yaparak, “Cumhurbaşkanı partili olursa valiler partilerin il başkanlığını yapar dedik. Vali Orhan Tavlı’ya da hatırlatmak şart oldu. . Muğla Valisi olduğunuzu, AKP’ye hizmet ettiğinizi unutmayın. Bunu yapmak istiyorsanız buna uygun makamlar var, valilik onlardan biri değil.”

haber-manavgat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu