Haber

Stoltenberg’den ‘tank’ açıklaması: Yakın zamanda bir çözüm bulacağımıza eminim

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Almanya’ya yaptığı resmi ziyaret kapsamında Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius ile ortak basın toplantısı düzenledi. Almanya’ya Ukrayna’ya verdiği destekten dolayı teşekkür eden Stoltenberg, tanklarla ilgili yaptığı açıklamada, “Müttefikler arasındaki istişareler devam edecek. Yakın zamanda çözüme ulaşacağımıza eminim.”

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Almanya’nın Ukrayna’ya en çok askeri, mali ve insani yardım gönderen ülkelerden biri olduğunu belirterek, “Almanya’dan gelen silahlar Ukrayna’da her gün hayat kurtarıyor.” Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yeni saldırılar planladığını belirten Stoltenberg, kalıcı barışın Rusya’nın savaş alanında kazanmasını engellemekle sağlanabileceğini söyledi.

“AĞIR VE GELİŞMİŞ SİLAHLAR VERİLMELİ” Alman Bakan Pistorius ile tank konusunu da görüştüğünü belirten Stoltenberg, “Savaşın bu kritik anında Ukrayna’ya daha ağır ve daha gelişmiş sistemler sağlamalıyız ve bunu daha hızlı yapmalıyız. Bakan Pistorius ile muharebe tankları konusunda görüşmeyi memnuniyetle karşıladım ve müttefikler arasında istişareler devam edecek. Yakın zamanda bir analize varacağımıza eminim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu