Haber

Okul bahçesinde bir sokak köpeğinin saldırması sonucu öğretmen ve öğrenci yaralandı.

Batman’da okul bahçesine giren sokak köpeği, teneffüs sırasında öğrenci ve öğretmene saldırarak yaraladı. Köpeğin saldırısına uğrayan tarih öğretmeni Mehmet Nuri Çelik, “Okul bölgemizde ciddi oranda sokak köpeği var. Öğrencilerimiz ve bizler için ciddi tehlike oluşturuyor. Yetkililerin önlem almasını istiyoruz.”

Olay, dün Batman Sosyal Bilimler Lisesi bahçesinde meydana geldi. Okul bahçesine giren sokak köpeği, bahçede bulunan bir öğrenciye saldırdı. Köpeğin öğrencisine saldırarak ısırdığını gören tarih öğretmeni Mehmet Nuri Çelik araya girerek köpeği dışarı çıkarmak istedi. Bu sırada köpek de Çelik’e saldırdı. Köpek çevredekilerin müdahalesiyle kaçarken, çeşitli yerlerinden yaralanan Çelik ve öğrencisi ihbarla olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öğretmen Mehmet Nuri Çelik, okul alanında çok sayıda köpek olduğunu belirterek, “Perşembe günü öğle saatlerinde öğrencilerimiz bahçede iken kim olduğunu bilmediğimiz bir sokak köpeği bahçede öğrencimize saldırdı. ayağını iki yerden ağır yaraladı bana da saldırdı kolumu iki yerinden ısırdı beni ağır yaraladı 112yi aradık hastaneye gittik gerekli tedaviyi olduk şu an durumum yeterli .Çok şükür.Ancak okul bölgemizde önemli sayıda sokak köpeği var.Bunlar öğrencilerimiz ve bizler için ciddi tehlike oluşturuyor.Yetkililerin önlem almasını istiyoruz. Hastanede gerekli aşıları yapıldı. Tetanoz ve kuduz aşıları yapılmıştır. Giyinme yapıldı. İlaç verildi. Tedavimiz devam ediyor. Köpeğin bulunup bulunmadığına dair herhangi bir bilgi alamadık. Belediye bulmaya çalıştı ama bulunamadığına dair bilgi aldık” dedi. Van’da köpek saldırısına uğradıklarını ve acil önlem alınması gerektiğini söyleyen Ön, şunları kaydetti:

“Son günlerde sokak köpeklerinin başıboş kalması nedeniyle okullarımızda maalesef önemli bir tehlike yayılmaya başladı. Maalesef son Van ilimizde bir öğrencimizi kaybettik. Aynı durumun tekrar yaşanmaması için yetkililerden acil önlem talep ediyoruz. başka yerlerde olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu