Haber

Kuşadası Belediyesi Kadıkalesi’ndeki Kazılara Desteği Sürdürecek

Kuşadası Belediyesi ile Aydın Müze Müdürlüğü arasında imzalanan Ortak Hizmet Protokolüne göre Kuşadası Belediyesi, Kadıkalesi’nde yürütülen kazı çalışmalarına birebir yardımda bulunmaya devam edecek. Kazı çalışmaları kapsamında çeşitli bilimsel faaliyetlerde iş birliği devam edecek.

Kuşadası Belediyesi, Kadıkalesi-Anaia Höyüğü’ndeki bilimsel çalışmalara desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi, Prehistorik dönemden Osmanlı İmparatorluğu’na kadar yerleşim alanı olarak kullanılan Kadıkalesi’ndeki kazılara ayni yardımlarını sürdürmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı Aydın Müze Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ve Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Ali Atmaca, Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen törenle hizmet protokolünü imzaladı. Protokole göre Kadıkalesi’nde bilimsel kazı çalışmaları devam ederken, ortaya çıkarılan kültür varlıklarının envanteri çıkarılacak. Kuşadası Belediyesi, Kadıkalesi’ndeki kazılara teknik ve lojistik destek sağlamaya devam edecek.

Kadıkalesi-Anaia Höyüğü’nde yürütülen çalışmaların önemine değinen Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, “Kadıkalesi/Anaia Höyüğü’nde Hitit, Antik Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait çok önemli buluntular gün ışığına çıkarıldı. Sizlere destek olmaya devam edeceğiz. dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu