Haber

Kasiyere “Kafanız neden rahat?” diye sorun. Hesap soran Faslı sınır dışı edilecek

İstanbul Esenyurt’ta bir markette başı açık bir kadın kasiyerden hesap sormaya çalışan ve markette alkol satışını eleştiren Faslı MAE tepkilerin odağı oldu. Sosyal medyada yer alan görüntülerin ardından harekete geçen polis ekipleri, MAE’yi gözaltına aldı.

İHRACAT YAPILACAK

Emniyette işlemleri tamamlanan MAE’nin Türkiye’deki oturumu iptal edildi. Sözcü’den Habip Atam’ın haberine göre MAE, sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi’ne teslim edilecek.

NE OLDU?

Markete giren MAE, “Burada sigara ve alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var? İslam’da böyle şeyler olmaz” dedi. MAE’yi fark eden bir kadın müşteri hemen cep telefonuyla kayda başladı. Kadın, “Affedersiniz, nerelisiniz? Burası Türkiye Cumhuriyeti. Nerede olduğunuzun farkında mısınız?” diye sordu. Faslı olduğunu belirten adam kadına, “Nerede olduğumu biliyorum. Burada İslam var değil mi?” sözleriyle cevap verdi.

“RAHATSIZ OLURSANIZ FAS’A GİDİN”

Bunun üzerine kadın tekrar araya girerek “Evet İslam var. Biz demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Kimin nerede ne yaptığı sizi ilgilendirmez. Bu hanım burada çalışmak istiyorsa çalışabilir. şu an benim için tehlike. Rahatsız oluyorsan Fas’a gidersin, orada yaşarsın.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu