Haber

İzmir’den 225 gönüllü polis deprem bölgesine gidiyor

Türkiye’de Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin şokunu atlatmaya çalışıyor.

Bu kapsamda arama kurtarma çalışmaları büyük bir gayretle devam ediyor.

İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis ekipleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenenler için kendi aralarında topladıkları ve vatandaşlar tarafından karakollara getirilen yardım malzemelerini bir araya topladı.

Polis yardım malzemesi taşıdı

Bornova ilçesinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde toplanan yardım malzemeleri, polis tarafından elden ele taşınarak tasnif ediliyor.

Kışlık kıyafet, battaniye, katı gıda, bebek bezi, mama, su ve hijyen malzemelerinden oluşan acil ihtiyaçlar paketlenerek forklift yardımı ile kamyon ve kamyonlara yüklenmektedir.

“Deprem mağdurlarının yanındayız”

Güvenlik ve Uyum Şube Müdürlüklerinden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ruhan Gürol Saraçoğlu, depremzedelerin yanında olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

Depremden etkilenen illerimize elimizden geldiğince tüm destek ve yardımlarımızı toplayarak hazırlıklarımızı yapıyoruz. Vatandaşlarımız personel takviyemizle yanlarında olacağımızdan emin olabilirler, desteğimiz devam edecek.

“225 gönüllü polisimizi Hatay’a gönderiyoruz”

İzmir’den 225 polisin gönüllü olarak deprem bölgesine gitmek için başvurduğunu ifade eden Saraçoğlu, şöyle devam etti:

6 Şubat itibariyle 214 personelimizi Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’ye yönlendirdik. Bugün 225 polisimizi 2 tır, 3 tır ve 5 otobüsle konvoy halinde Hatay’a sevk edeceğiz. Bugün giden 225 polisimiz depremzedelerimizin yanında olmaya gönüllü işçilerimizdir.

hilvan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu