Haber

Gökhan Zan’dan Hatay çıkışı: Ya değişiklik ya Hatay ittifakı

CHP’nin Lütfü Savaş’ı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak göstermesi yeniden yankı uyandırırken, depremin ardından Hatay’da yaptığı çalışmalarla gündemde kalan eski futbolcu Gökhan Zan’dan yeni bir açıklama geldi. Zan, “Hatay için yeni bir yol mümkün” dedi.

14 Mayıs seçimlerinde DÜZGÜN Partisi’nden milletvekili adayı olan Gökhan Zan, CHP ile ittifak yapılmaması kararının ardından İYİ Parti’den istifa etti.

Hatay’da CHP’nin mevcut lider Lütfü Savaş’ı aday göstermesine tepki gösteren Gökhan Zan, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile görüştü ve TİP’in belediye başkan adayını aday gösterebileceği iddia edildi. TİP şu anda bu konuda kesin bir talebin olmadığını açıkladı.

Zan, sosyal medya paylaşımında, “Sevgili Hataylılar, kalbinizde umutla, güzel bir hafta olması ümidiyle yürüyün… Ya Değişim! Ya da HATAY İTTİFAKI!” söz konusu.

AÇIKALIN’DAN ZAN’A DESTEK

Zan’ın açıklamasına Hatay Barosu Başkanı ve CHP adayı Hüseyin Cihat Açıkalın’dan da destek geldi.

CHP tarafından yeniden belediye başkan adayı gösterilen Lütfü Savaş, 10 yıl boyunca belediye başkanlığı yaptığı kentteki depremin yarattığı yıkımdan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı sorumlu tuttu.

CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayları Hikmet Çinçin, H. Cihat Açıkalın, Serkan Topal, Ayhan Kara ve Birol Ertem, mevcut lider Lütfü Savaş’ın adaylığına basın açıklamasıyla tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)

camlihemsinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu