Sağlık

Engellilere ücretsiz diş tedavisi

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği engelli bireyleri ağırladı. Büyükşehir Belediyesi ile Manisiz Hacettepe Gençlik ve Spor Kulübü işbirliği çerçevesinde engelli bireylerin diş muayeneleri yapıldı. İlk olarak engelli bireylerin röntgenleri çekildi ve alanında uzman diş hekimleri tarafından diş muayenesi yapıldı. Muayene sonrasında dolgu, kanal tedavisi, diş çekimi ve diş taşı gibi gerekli tedaviler uygulanacaktır.

HER ZAMAN YANINDAYIZ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürü Yeşim Tuncer Kurt, Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirterek, “Engelli bireylerimizin ağız ve diş hijyenini sağlamakta zaman zaman zorlanabiliyorlar. fiziksel ve zihinsel engeller. Burada ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik eğitimler vererek kendilerine ve yakınlarına diş tedavilerini sağlayacağız.

Engelsiz Hacettepe Gençlik ve Spor Kulübü İl Temsilcisi Ahmet Oktay da engelli bireylerin diş tedavisi için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

haber-babadag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu